Nemate Sanci

Jack Black; Nemáte šancu

AutorJack Black
NázovNemáte šanci
ISBN9788087377604
VydavateľstvoPulchra
Rok vydania2013
KategóriaDetektívny román, autobiografia
Táto kniha je o …… živote priemerného zlodeja v 30 rokoch 20teho storočia v Amerike

Recenzia: Jack Black; Nemáte šanci

Tip na túto knižku som získal z Facebooku. Sledujem tam Muža, ktorý má veľa času a niekedy musím jeho odporúčanie osobne vyskúšať.

Jack Black žil na prelome minulého a predminulého storočia v Amerike. Narodil sa v roku 1871 ako dieťa slušných rodičov a zomrel v roku 1932 ako slušne sa živiaci občan. Medzitým však bol zlodej. Dovolím si povedať, že nie úplne nadpriemerný zlodej vzhľadom na množstvo času, ktoré strávil v rôznych väzeniach.

Kniha Nemáte šanci je vlastne jeho biografiou, ktorú napísal po to čom svoju zlodejskú živnosť nadobro zanechal. Celá tá kniha pôsobí zvláštnym dojmom. V celej knihe sa nedočkáte moc akcie a prudkých dejových zvratov. Nebudete dychtivo otáčať stránky aby ste zistili kto zomrie, alebo čo sa ukradne. Takto spätne si uvedomujem, že napriek tomu, že som knihu prečítal veľmi rýchlo a bavila ma, tak dej plynul veľmi pokojne. Ako keby sa Jack Black na seba pozeral zhora a veľmi triezvym spôsobom komentoval svoje činy a situácie, ktoré v jeho živote nastávali.

Je to taká pokojná výpoveď o dobe, v ktorej žil a živote, ktorý viedol. Svoje činy neospravedlňuje ani sa nevyhovára. Je mu jasné, že byť zlodejom nie je zrovna etický a morálny spôsob života, ale on tak žil a chcel o tom poskytnúť svedectvo. Z jeho vyprávania si teda neodnášam v pamäti nejakú konkrétnu vlamačku alebo krádež, ale obraz začiatku storočia. Nie je to ani Amerika gangstrov ani kovbojov, ale zlodejov, ktorí aj keď to znie divne mali svoju česť.

Celkovo je to veľmi zaujímavé rozprávanie. Bez senzácii ale napriek tomu zaujalo. Držíte hrdinovi palce a vnímate tie zaprášené cesty a tmavé uličky, ktorými sa vydáva.

A keď ste dočítali Jacka Blacka tak odporúčam zostať v Amerike ale posunúť sa o 10 rokov vpred a vpáliť do New Yorku, medzi zlatú mládež. Medzi ľudí, ktorí šancu mali.

Príbeh/Zápletka««««[4/5]
Pútavosť««««[4/5]
Kvalita textu««««[4/5]
Kúpil by som si túto knihu opäť?URČITE ÁNO
Túto knižku si môžete kúpiť tu
Posted in Biografie, Black, Detektívny román, Kvalita Textu 4/5, Príbeh 4/5, Pulchra, Pútavosť 4/5, Recenzie, Určite Áno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *