Val McDermidová; Pohřbené tajemství

Sériu detektívok s hlavnou hrdinkou Karen Pierieovou som začal štvrtou knihou v poradí – Mimo Hranice. A keďže nejaký poriadok a poradie uznávam, tak som sa rozhodol pokračovať nasledujucou v poradí. Piatou knihou zo série s názvom Pohřbené tajemství.

Recenzia: Val McDermidová; Pohřbené tajemství

Ak si prečítate moju recenziu k Mimo Hranice, tak sa dozviete aký typ hlavnej postavy môžete očakávať. A keďže v Pohřbených tajemstvích vystupuje tiež Karen Pirieová so svojím pomocníkom Jasonom, prezývaným Mentol, nebudem tu opakovať už raz napísanú charakteristiku.

Pohřbené tajemství majú presne ten istý spád a nečakané rozluzenie ako predchádzajúci diel. Zápletka je síce iná, aj keď istú podobnosť (prepojenie na vyššie politické miesta a boj s priamym policajným nadriadeným) tam vypozorujete.

Takisto je aj príbeh konštruovaný veľmi podobne. A tak keď štyridsať strán pred koncom všetko speje k uspokojivému záveru, musíte si byť vedomý, že jeden zvrat vás ešte čaká.

Príbeh a pátranie sa totiž končí až poslednou stranou. A tak je to správne.

Aj táto detektívka vás určite chytí a nebudete sa od nej vedieť odtrhnúť. Zároveň sa však nemusíte báť drastických opisov krvavých scén, ktoré by vás budili zo spánku.

Val McDermidová píše príjemné detektívne príbehy ako stvorené na dovolenku. Otázkou však je, či chcete čítať to isté len v inom farebnom odtiení aj tretí a štvrtý krát.

Ja osobne si dám na chvíľu s Karen Pierieovou prestávku. Ale to neznamená, že by to boli zlé knihy.

Práve naopak, sú to naozaj dobré klasické detektívky, ktoré je radosť čítať. Ale niekedy je treba si dať odstup a prestriedať to aj inou literatúrou.

Knihu si môžete zaobstarať tu. Celá séria s hlavnou postavou Karen Pirieovou je zase k dispozícii tu.

Posted in BB/Art, Detektívny román, Kvalita Textu 5/5, McDermidová, Príbeh 5/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Romány, Určite Áno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *