Natalja Ščerba; Čarodol

Napísané v spolupráci s Ninkou F.

Natalja Ščerba získala našu pozornosť šeťdielnou fantasy sériou Časodejov. Jej svieže a dobre sa čítajúce knihy vzbudili záujem hlavne medzi deťmi vo veku od 10 rokov. Časodejovia sa stali jednou z najpopulárnejších sérií v kategórii pre deti a mládež. Bolo preto úplne logické, že autorka sa rozhodla zostať v sférach fantasy románov, len sa posunula o vekovú kategóriu vyššie. Trilógia Čarodol je vhodná pre mladších tínedžerov (13 – 15 rokov).

Čarodol sa skladá z troch častí: Magický náramok, Karpatské knieža a Zmiznuté Mesto. Časti na seba voľne nadväzujú a z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že keď sa mladý čitateľ či čitateľka namotajú na prvý diel, tak nebudete mať na výber a pobežíte do kníhkupectva aj po zvyšné dva diely. Alebo si rovno kúpte všetky tri, ušetrite si cestu a čas.

Celú trilógiu Čarodol môžete svojmu tínedžerovi kúpiť TU.

1. diel série Čarodol: Magický náramok

Hlavnou hrdinkou celej série je Táňa, 21 ročné dievča, ktoré v dedičstve po svojej prababičke nájde náramok v tvare jašteričky. A tento náramok je vstupenkou do magického sveta v Karpatoch plného kúziel, kniežat, dobra aj zla.

V prvej časti pod názvom Magický náramok sa čitatelia naplno zoznámia s tým, ako to v Karpatoch funguje, čo všetko musí vládca ovládať a aké predmety vlastniť. Táňa sa naučí pracovať s náramkom a stane sa kľúčovou postavou v boji dobra so zlom.

2. diel série Čarodol: Karpatské knieža 

V druhom diele série Karpatské knieža sa Táňa ocitá v Anglicku, kde sa skryla pred zlými kniežatami z Karpát. V Anglicku sa stretáva s kniežatami zo skrytej krajiny mágov, Čarodolu.

Čarodolské kniežatá učia Táňu kúzlam a ilúziám tak, aby zvládla návrat domov do Karpát a naplnila úlohu strážkyne koruny.

3. diel série Čarodol: Zmiznuté mesto 

Tretí diel série Zmiznuté mesto prináša rozuzlenie celej trilógie. Samotné zmiznuté mesto je miesto plné magických nástrojov na ovládanie kúziel.

Na záver prichádza finálna bitka dobra a zla, ktorou celá trilógia vyvrcholí. To, ako to dopadne, sa dozviete už v samotnej knihe.

Správna kombinácia napätia, tajomnosti a spoznávania potvrdila, že Natalja Ščerba vie ako osloviť mládež a potvrdzujú to aj priaznivé reakcie čitateľov a rebríčky predajnosti v kategórii „young adult“. Už teraz sme tak v očakávaní čo príde po Časodejoch a Čarodole.

Celú trilógiu Čarodol môžete svojmu tínedžerovi kúpiť TU.

Posted in CooBoo, Fantasy román, Knižna kategória, Pre tínedžerov, Ščerba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *