Noelle Stevenson; Nimona

Komiks je zvláštný žáner. Sú ľudia, ktorí ním žijú a hltajú jeden komiksový príbeh za druhým. A potom je druhá kategória, ktorá komiks za literatúru vôbec nepovažuje. Ja ako odchovanec príbeh z ABCčka si myslím, že komiks je ideálnym mostom ku knihám.

Najmä ak máte dieťa, ktoré nečíta rado, tak komiks môže byť tým zlomom po ktorom siahne aj po normálnej knihe.

Komiks ma tiež príbeh, spád aj zápletku, síce menej textu a nemusíte toľko namáhať predstavivosť ako pri knihe, ale to sú len drobné nedostatky. Ak akákoľvek komiksová knižka odtrhne aspoň jedno dieťa či tinedžera od mobilu tak stojí za to.

Noelle Stevenson je mladá (rok narodenia 1991) americká autorka komiksov, ktorej komiks Nimona sa stal jednou z najpredávanejších knižiek v kategórii komiksov pre deti a tínedžerov.

Nimona je neuveriteľne vtipný a zábavný komiks nielen pre tínedžerov. Je to fantasy a hlavná hrdinka (ako inak s menom Nimona) nie je úplne kladná postava.

Napriek tomu sa nemusíte bať ničoho zlého. Je to predsa vhodné aj pre deti.

Ak si Nimonu kúpite tak očakávajte výbuchy smiechu a nečakajte, že sa ku knižke dostanete skôr ako váš potomok neobráti aj poslednú stranu.

Pre tých čo by si radi počkali na filmové spracovanie Nimony, tak po niekoľkých odkladoch premiéry (napokon filmové práva sa predali už v roku 2015) to vyzerá, že film jednoducho nebude. Minimálne v tomto ani budúcom roku.

Nemáte teda na výber a Nimonu si musíte kúpiť v knižnej podobe. A môžete tak urobiť tu.

Viac komiksov pre deti a tínedžerov nájdete tu.

 

 

 

Posted in Autor, CooBoo, Komiks, Pre deti, Pre tínedžerov, Stevenson, Vydavateľstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *