Marek Vagovič; Padreho klan

Kto posledné štyri roky číta noviny aspoň občas tak vie, že sa tu odohrávali svinstvá, veľké svinstvá a ozrutné svinstvá. Politika prestala byť vecou služby voličom a snahy zlepšovať život v krajine, ale spôsobom ako zbohatnúť. Marek Vagovič je dlhoročný investigatívny novinár, ktorý všetky veci sledoval zblízka a viackrát odhalil korupciu, nespravodlivosť či nechutnosť.

Na jeseň tohto roku vydal novú knižku pod názvom Padreho klan.

Chcete mať Padreho klan už zajtra? Objednávajte tu!

Marek Vagovič; Padreho Klan

Sprievodná PR kampaň k tejto knižke spočívajúca v spotoch či rozhovoroch autora v rôznych médiách sľubovala nové odhalenia. Po prečítaní však musím konštatovať, že PR sa autorovi podarilo viac ako samotná knižka.

Na cca 260 stranách dostanete prierez všetkých káuz za posledné roky, začínajúc Threemou a končiacu aktuálnym súdnymi procesmi. V kapitolách sa venuje jednotlivým postavám a svinstvám, ktoré robili.

Napriek tomu som bol sklamaný. Ak čítate noviny každý deň a nežili ste posledné roky na opustenom ostrove, tak presne viete čo sa na Slovensku dialo.

Padreho klan vám neprinesie nič nové, čo by ste netušili.

Autor v obave pred potenciálnymi žalobami vymyslel každej osobe prezývku, ktorej rozlúštenie vám však nezaberie veľa času. No schválne si tipnite, aká strana je Zder, kto je Fúkač, či Jamkatý.

Možno ak nepoznáte všetky tie policajné postavy, tak sa na chvílu zastavíte, ale Laja či Fera spoznáte do sekundy.

Vcelku je to slušné zhrnutie všetkého čo sa tu dialo. Problémom je, že tých káuz je veľa, a tak sa každej venuje autor len na pár stranách. Navyše tomu chýba nejaký príbeh, hlavná postava či zápletka.

Vlastne od prvej strany čakáte či tam bude niečo čo ešte neviete. A pri poslednej strane zistíte, že nič nové ste sa nedozvedeli. Toto všetko ste si za tie roky prečítali v Aktualitách, Nku či SMEčku.

Padreho klan teda môže potešiť niekoho, kto sa správam až tak nevenuje, ale ten zase bude mať problém identifikovať väčšinu postáv. A vy čo správy sledujete si len opäť pripomeniete aký zvrátený Zder systém tu vládol a snaží sa vrátiť.

Knihu Marek Vagoviča Padreho klan si môžete kúpiť tu.

Posted in Autor, Detektívny román, Kvalita Textu 4/5, Nie, Politika, Príbeh 3/5, Pútavosť 3/5, Recenzie, Švabach, Vagovič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *