O Autorovi: Evžen Boček

Evžen Boček by sa dal nádherne charakterizovať vetou: „Ten čo píše veľmi zábavne, ale nechce byť veľmi známy“. Jeho knihy priam zhltnete a budete sa pritom válať smiechmi. Vypointované vtipy aj príbehy zažijete v každej z jeho troch kníh o Poslednej Aristokratke, Marie III. Kostka z Kostky.

Evžen Boček sa narodil 6.10.1966 v Kyjove a vyštudoval Masarykovu Univerzitu v Brne. Po krátkom pôsobení na učiteľskom mieste na základnej škole v Hodoníne sa zamestnal ako kastelán zámku v Miloticiach.

Na dráhu spisovateľa sa vydal v roku 2000, keď pod pseudonymom Jan Bittner vydáva svoje prvé dielo Deník kastelána. Následne už pod svojím sktuočným občianskym menom Evžen Boček postupne vydáva trilógiu o Aristokratke. Očami Marie III., posledného potomka rodu Kostka z Kostky, vtipne glosuje súčasnosť aj minulosť šlachtického rodu, ktorý sa po páde komunistického režimu vráti z Ameriky do pôvodnej vlasti na reštituovaný zámok Kostka. Stret dvoch kultúr prináša rad zaujímavých a vtipných situácii. Inšpiráciu z pôsobenia autora na zámku Milotice ako kastelána nemožno prehliadnuť. Postupne vychádzajú knihy Poslední aristokratka (rok vydania 2012), Aristokratka ve varu (rok vydania 2013) a Aristokratka na koni (rok vydania 2016).

Humorné dielo sa predávalo a predáva v neuveriteľných množstvách a všetky tri knihy sa stali úspešnými bestsellermi. Prvá kniha Aristokratka ve Varu bola v roku 2015 zdramatizovaná Divadlom na Jezerce v réžii Arnošta Goldflama.

Evžen Boček napriek ohromujúcemu úspechu svojich diel naďalej pôsobí ako kastelán v Miloticiach. Viac o ňom a jeho názoroch môžete nájst v rozhovore, ktorý poskytol magazínu Reportér  a rovnako ako pri jeho knižkách ani pri čítaní tohto rozhovoru sa nudiť nebudete.

Knihy Evžena Bočeka si môžete kúpiť tu.

Poslední aristokratka (rok vydania 2012) – Karta Knihy s hodnotením Knižnej Guru – Kúpiť si ju môžete tu
Aristokratka ve varu (rok vydania 2013) – Karta Knihy s hodnotením Knižnej Guru – Kúpiť si ju môžete tu
Aristokratka na koni (rok vydania 2016) – Kúpiť si ju môžete tu

Posted in Boček, O Autoroch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *