Lilja Sigurdardottir; V Pasti

Islandskí autori a autorky ma doteraz obchádzali. Nie, že by som o nich nevedel, napokon Island je jednou z top destinácií na aktívnu dovolenku nie len pre mňa, avšak knihy písané na Islande sa ku mne zatiaľ nedostali. Až do včera, keď som dočítal V Pasti. A bolo to skvelé.

Chcete mať V Pasti doma už zajtra? Objednávajte tu!

Lilja Sigurdardottir; V Pasti

V Pasti je príbeh rozvedenej matky, ktorá v rozvodom konaní ťahala za kratší koniec a divnou zhodou okolnosti sa z nej stane vynikajúca pašeráčka drog na Island.

Okolo tejto základnej myšlienky je vystavaných skvelých tristo strán príbehu, ktorý sa číta úplne ľahko.

Dôvodom toho, že sa to číta úplne bez zádrhelov bude určite hlavne majstrovstvo autorky. Avšak mne sa veľmi páčilo aj členenie na kapitoly. Každá má maximálne tri strany. Na malom priestore popísaná jedna udalosť, ktorá posúva dej dopredu.

Nehovoriac o tom, že ak čítate knižku pred spaním a snažíte sa presvedčiť oči aby sa ešte nezatvárali a vydržali do konca kapitoly, tak tu to určite vydržia.

Príbeh je písany z pohľadu troch osôb, pričom každá si rieši vlastný problém. Jednou je bankárka, ktorá čelí obžalobe za manipuláciu trhom. Pre tých, ktorí o Islandskej finančnej kríze nič nepočuli to bude trocha nejasné, ale nemusíte sa báť, táto kniha nie je o finančných trhoch.

Druhou osobou je colník tesne pred dôchodkom, so ženou, ktorá je odkázana na opateru. A treťou osobou je hlavná postava celej knižky Sonja, osamelá matka pašujúca drogy.

Akokoľvek nepravdepodobne to znie tak keď si to dáte dokopy dostanete skvelú detektívku, ktorú sfúknete na jeden dych. Má to napätie, zápletku aj trocha romantiky (i keď inej ako ste asi zvyknutí) a s ňou súvisiacou zradu.

Koniec bude prekvapivý a čiastočne otvorený, ale tak to už v dobrých detektívkach býva.

Knižka V Pasti pre mňa bola skvelým dovolenkovým osviežením. Presne takúto knižku potrebujete ak si chcete oddýchnuť a nečítať nič ťažkého.

Knihu V Pasti si môžete kúpiť tu.

Posted in Autor, Knižna kategória, Kvalita Textu 5/5, Leda, Najlepšie knihy (Moje odporúčania), Príbeh 5/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Sigurdardottir, Určite Áno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *