Robert Bryndza; Temné Hlbiny

Aj tretia časť šesťdielnej série príbehov s detektívkou Erikou Fosterovou s názvom Temné Hlbiny je knihou, ktorú začnite čítať len ak máte pred sebou voľné popoludnie a večer. Ušetríte si tak stres z toho že sa nebudete vedieť s knihou rozlúčiť kým sa nedozviete ako skončí.

Recenzia: Robert Bryndza; Temné hlbiny

Len pred týždňom som dočítal inú knihu od Roberta Bryndzu. Časť Do posledného dychu naplnila moje očakávania a tak som si sľúbil, že keď niekde uvidím od autora iné dielo tak si ho nenechám újsť.

Napokon som sa dostal k ďalšej časti série s detektívkou Fosterovou skôr ako som si myslel. Neubehlo ani sedem dní a mám za sebou aj tretiu časť šesťdielnej série.

A nebudem vás napínať. Bolo to rovnako dobré ako pred týždňom. Vôbec pritom nevadilo, že čítam tretiu časť až potom ako som si prečítal štvrtú.

Napriek tomu, že hlavná hrdinka bola rovnaká a aj postavy okolo nej podobné, pričom niektoré veci sa udejú až o knihu ďalej, nijako to neohrozí váš zážitok z tejto detektívky.

Dej knihy má opäť priamočiaru líniu. Pri riešení iného prípadu narazia policajti v lome na telo dievčatka, ktoré zmizlo pred dvadsiatimi šiestimi rokmi.

Erika Fosterová sa prípadu ujíma a napriek veľkému časovému odstupu sľúbi, že ho vyrieši. A tak sa dostávame do spleti udalostí, v ktorých sa nám postupne odkrýva čo sa vlastne pred tými rokmi skutočne udialo.

Po trocha pomalšom rozbehu sa už od knihy nedokážete odtrhnúť. Teda ja som sa nedokázal.

Osobne ma rozuzlenie prekvapilo, keďže som mal v hlave iný scenár toho ako sa to stalo. O to viac som bol zo záveru nadšený.

Temné hlbiny je presne taká detektívka po akej chcete siahnuť ak potrebujete vypnúť a zamestnať myseľ. Má to spád, potrebné napätie, istú dávku krutosti (ako to už v detektívkach býva) a hlavne vás to pripúta do kresla. Opisy sú tak akurát, miesto toho dostanete kopec akcie, zvratov a aj istú dávku prekvapenia.

Bryndzu si zaraďujem do kategórie „detektívky, ktoré nesklamú“ a určite dám šancu aj zvyšným štyrom dielom z tejto série.

Knihu Temné Hlbiny si môžete kúpiť tu.

Šesťdielna séria detektívných kníh s Erikou Fosterovou obsahuje nasledujúce diela:
1. Dievča v ľade
2. Nočný lov
3. Temné hlbiny
4. Do posledného dychu (recenzia)
5. Chladnokrvne
6. Smrtiace tajnosti

Celú zbierku kníh v hlavnej úlohe s detektívkou Erikou Fosterovou zase tu.

Posted in Bryndza, Detektívny román, Grada, Knižna kategória, Kvalita Textu 4/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Romány.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *