Robert Bryndza; Do posledného dychu

Dobrá detektívka vás pripúta ku knihe tak, že odmietate jedlo, konverzáciu, prechádzku, mobil aj čokoľvek iné. Jednoducho ju musíte dočítať až do konca hneď a zaraz. Do posledného dychu presne takou detektívkou je.

Recenzia: Robert Bryndza; Do posledného dychu

Detektívne príbehy sa môžu odvíjať dvoma základnými spôsobmi. Jednou možnosťou je, že až do posledných stránok netušíte kto je pacháteľ (vrah či zlodej).

Druhý vyprávačský spôsob zase ponúka čitateľovi odpoveď na to kto je vinný už v prvých kapitolách. Ale zároveň s napätím môžete sledovať ako uniká spravodlivosti a ako je o krok pred detektívmi.

Do tejto kategórie sa radí aj kniha Do posledného dychu.

Kto je to zlo viete pomerne skoro. A síce tušite, že knihy väčšinou nekončia zle (aj keď ide o štvrtú knihu zo šesťdielnej série), ale neviete či sa detektívom podarí páchateľa dolapiť včas tak aby napáchaných škôd bolo čo najmenej.

A tak čítate a ponáhľate sa, lebo držíte palce vyšetrovateľom a zároveň vidíte ako ďaleko od vraha stále sú. A dúfate, že urobí chybu a policajné autá predsa len pôjdu o trocha rýchlejšie.

Napokon v tom vyvrcholení dopadne všetko ešte trocha inak ako ste čakali a na rozuzlenie si tak musíte dočítať ešte o pár strán viac.

Osobne teda hodnotím deň s knihou Roberta Bryndzu ako kvalitne strávených dvanásť hodín. S malou prestávkou na obed, od rána až do večera, som zostal pripútaný s knihou v ruke lebo som musel vedieť ako to celé skončí.

Dej mal spád, hlavné postavy boli nadmieru uveriteľné. Tým kladným fandíte a prajete, tie záporné vás desia a odpudzujú.

Iste, je to detektívka, takže vraždy nie sú náhodné a pre slabšie povahy budú nepríjemné, ale tak to už v kriminálnych prípadoch býva.

Pre tých čo si vyberajú detektívky podľa toho kde a kedy sa odohrávajú, tak v súčasnosti a v Londýne. Zároveň sociálne siete zohrávajú výraznú rolu v celom príbehu.

Do posledného dychu teda získava v kategórii detektívny román plný počet bodov a nebudem váhať siahnuť aj po zvyšných piatich knihách tejto série keď budem mať opäť čas a chuť na dobrú detektívku.

Knihu Do posledného dychu si môžete kúpiť tu.

Šesťdielna séria detektívných kníh s Erikou Fosterovou obsahuje nasledujúce diela:
1. Dievča v ľade
2. Nočný lov
3. Temné hlbiny (recenzia)
4. Do posledného dychu
5. Chladnokrvne
6. Smrtiace tajnosti

Celú zbierku kníh v hlavnej úlohe s detektívkou Erikou Fosterovou zase tu.

Posted in Bryndza, Detektívny román, Grada, Knižna kategória, Kvalita Textu 4/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Romány.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *