Radka Třeštíková; Osm

AutorRadka Třeštíková
NázovOsm
ISBN9788026708834
VydavateľstvoMotto
Rok vydania2017
KategóriaDetektívny román
Táto kniha je o …… hľadaní páchateľa pokusu o vraždu v zložitých rodinných vzťahoch

Recenzia: Radka Třeštíková; Osm

Po vážnom a zaujímavom knižnom rozhovore s Fedorom Gálom (recenzia tu) som chcel siahnuť po niečom ľahšom. Keď som na stole uvidel knihu Osm od Radky Třeštíkovej nič mi to nehovorilo. Po prečítaní anotácie na internete som si povedal, že toto môže byť ten príjemný oddych s knižkou. A bolo presne tak.

Celé prečítanie mi trvalo s prestávkami zhruba 8 hodín. Až tak ma ten dej chytil, až tak som sa chcel dozvedieť ako to v skutočnosti bolo.

Samotná zápletka je veľmi zaujímavá a až do posledných strán budete len tušiť ako to dopadne a kto je vinný. Podozrivý je každý kto sa v knihe vyskytne (teda okrem policajtov). A viac už o samotnom obsahu nenapíšem, nech náhodou niečo neprezradím. Je to fakt dobré, prečítajte si to.

Autorku som doteraz nepoznal, aj keď priezvisko Třeštíková som poznal. Dokumentaristka Helena Třeštíková je dostatočne známa vďaka dokumentu Marcela alebo Manželským etudám. A ak som to správne „vygúglil“ tak Radka je manželkou Tomáša Třeštíka, syna Heleny. Takže je nevestou známej dokumentaristky.

Román Osm by aj bez samotnej detektívnej zápletky obstál ako román o vzťahoch. A nebola by to kategória románov pre ženy. Vzťahy sa zaujímavo prelínajú a celé je to dobre vymyslené. Dialógy sú rýchle a posúvajú dej dopredu. Vnútorné premýšľanie postáv zase uveriteľné. Všetko sa odohráva v súčasnosti, väčšinou v Prahe. Ľahko sa do deja dostanete, lebo máte pocit, že všetko okolo je reálne a odohráva sa to kúsok od vás.

Detektívna zápletka je čerešničkou na torte. Bez nej by som to čítal asi dlhšie, takto ma hnal dopredu pocit, že musím vedieť ako to dopadne. Ja osobne som každých 50 strán podozrieval niekoho iného, až som to vzdal a nechal sa prekvapiť. Nechajte sa prekvapiť aj vy. Na jesenné a zimné popoludnia je táto knižka vynikajúcou voľbou.

Príbeh/Zápletka«««««[5/5]
Pútavosť«««««[5/5]
Kvalita textu««««[4/5]
Kúpil by som si túto knihu opäť?URČITE ÁNO
 Túto knižku si môžete kúpiť tu
Posted in Detektívny román, Kvalita Textu 4/5, Motto, Príbeh 5/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Třeštíková, Určite Áno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *