Nejlepši Pro Všechny

Petra Soukupová; Nejlepší pro Všechny

AutorPetra Soukupová
NázovNejlepší pro Všechny
ISBN9788075774002
VydavateľstvoHost
Rok vydania2017
KategóriaRomán
Táto kniha je o …… o jednom roku v živote neúplnej rodiny.

Recenzia: Petra Soukupová, Nejlepší pro Všechny

Po poslednej prečítanej knižke od Petry Soukupovej Zmizet (recenzia tu), som verejne sľúbil, že si prečítam aj jej ostatné knihy K Moři a Marta v roce vetřelce. Svoj sľub som zatiaľ nenaplnil, ale keď sa mi do rúk dostala kniha Nejlepší pro Všechny tak som neváhal. Pravudpovediac som si predtým neprečítal ani jedno odporúčanie, dokonca ani krátky obsah, ktorý je na Martinuse. Obe knihy, ktoré som od Soukupovej zatiaľ čítal ma zaujali a bavili, aj keď každá inak. A tak nebol dôvod váhať.

Nejlepší pro všechny popisuje jeden rok v živote jednej neúplnej rodine. Mamy, syna a starej mamy. Mama je herečka, ktorá sa konečne dostáva k poriadnym rolám. Jej syn jemne povedané vystrája a stará mama, ktorá po smrti manžela žije sama na dedine. A tak je logické, že mama dáva syna do opateri starej mame, aby sa veci a hlavne syn unormálnil. Či sa to podarilo a ako to skončilo pochopiteľne prezrádzať nebudem. Ale prezradím svoje pocity, ktoré som pri čítaní získal.

Na začiatku som sa asi moc nesústredil, lebo mi pekných pár strán trvalo kým som si uvedomil, že dej je popisovaný raz z pohľadu syna, raz z pohľadu mamy a raz z pohľadu starej mamy. Rovnaká udalosť, ale tri rôzne prezentácie podľa toho, koho oči si autorka zvolila. Nedá sa než použiť klišé, že je to ako zo života. Vážne. Uveriteľný príbeh zo života. (brŕŕ, opať klišé).

Od istého momentu ma ten príbeh chytil a nedokázal som sa od neho odtrhnúť. Napriek tomu, že sa tam diali len bežné veci, aké sa jednoducho dejú, tak ma zaujímalo kam to všetko povedie. Preto ma zamrzelo relatívne rýchly koniec, na dvoch troch stranách načrtnutá budúcnosť hlavných postáv. Po pár dňoch však uznávam, že ak by autorka pokračovala v deji aj v nasledujúcich rokoch, tak by z toho bola nekonečná telenovela. Takto však zostáva v hlave zaujímavý príbeh jedného roka, v ktorom sledujete ako sa postavy menia k lepšiemu, horšiemu alebo nemenia vôbec.

Základný pocit po prečítaní je teda: Fajn príbeh.

Príbeh/Zápletka««««[4/5]
Pútavosť««««[4/5]
Kvalita textu««««[4/5]
Kúpil by som si túto knihu opäť?ÁNO
Túto knižku si môžete kúpiť tu
Posted in Áno, Host, Kvalita Textu 4/5, Príbeh 4/5, Pútavosť 4/5, Recenzie, Romány, Soukupová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *