Kateřina Tučková; Bíla Voda

Desať rokov to trvalo kým Kateřina Tučková vydala svojú novú knihu. A tých 680 strán dokazuje, že to nebolo premárnených desať rokov. Bíla Voda je rovnako dobrá ako sú Žítkovské bohyně či Vyhnání Gerty Schnirch. Tučková je pre mňa jednou z najlepších autoriek a to čakanie naozaj stálo za to.

Ak ste už čítali dajme tomu Žítkovské bohyně, tak nemusíte čítať čo nižšie napíšem. Postačí vám vedieť, že Bíla Voda je rovnako dobrá ako Tučkovej predošlý román.

Chcete mať Bílou Vodu doma už zajtra? Objednávajte tu!

Kateřina Tučková; Bíla Voda

Pri Kateřine Tučkovej máte niekoĺko istôt. Tou prvou je, že bez ohľadu na zvolenú tému píše pútavo a núti vás text hltať ale zároveň aj premýšľať. Ak aj nepoznáte reálie komunistického Československa, nikdy ste nepočuli o akcii Ř, či o spoločenstve Pacem in Terris pôsobiacom v ČSSR tak nevadí. V priebehu knihy sa so všetkým potrebným zoznámite, a budete si po večeroch dohľadávať na internete ďalšie a ďalšie informácie.

Tučková svojú prácu odvedie vždy do úplných detailov, tak ako v Žítkovských bohyniach, aj tentokrát vypráva príbeh a udalosti z pohľadu viacerých postáv a využíva aj reporty rôznych štátych orgánov, ktoré dokresľujú jednak dobu diania, ale aj vysvetľujú konanie niektorých osôb v románe.

Pre mňa je až neuveriteľné ako dokáže spracovať niekoľko životných príbehov, spoločenské dianie v priebehu niekoľkých desaťročí, pohľady rôznych osôb a nezamotať sa v tom. A nielen že v tom nemá zmätok, ale vytvorí príbeh, v ktorom postupne odkrýva udalostí tak, že sa mne ako čitateľovi poskladá celá mozaika až na posledných stranách.

Kým sa však k tým posledným stranám dostanete tak sa niekoľkokrát musíte zastaviť, absorbovať novú dávku informácii a zmeniť svoj pohľad na jednotlivé postavy a ich konanie.

Niekoho možno odradí téma Bílej Vody. Predsa len osud mníšiek a ich rádov, či ich život a presvedčenie nie je témou, ktorá by mnohých zaujímala. Ak medzi nich patríte nedajte sa odradiť.

Bíla Voda nie je evanjelium. Bíla Voda je román, v ktorom si každý nájde to svoje. Môžete ho čítať ako svedectvo o neľahkom osude reholníčok počas komunizmu, ale aj ako príbeh žien, ktoré čelia nástraham osudu.

Jednou vetou povedané, Bíla Voda je skvelý román. Vzhľadom na velkosť ho neprečítate za deň, ale na dovolenku si ho určite pribaľte. Možno strávite menej času v mori, ale získate neoceniteľný zážitok v podobe čítania románu, aký len tak nenájdete.

Všetky moje recenzie na knihy Kateřiny Tučkovej nájdete tu.

Knihy Kateřiny Tučkovej si môžete kúpiť tu.

Posted in Autor, Host, Knižna kategória, Kvalita Textu 5/5, Najlepšie knihy (Moje odporúčania), Príbeh 5/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Romány, Tučková, Určite Áno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *