John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle; Nech sneží

Napísané v spolupráci s Ninkou F.

Ak hľadáte darček pod stromček pre svoju „násťročnú“ dcéru, tak Nech sneží je ideálna voľba. Tri ľúbostné príbehy pre dievčatá vo veku 12+ v jednej kníhe odohrávajúce sa priamo na Vianoce. Záruka toho, že 25. a 26. decembra svojú dcéru neuvidíte pred telkou ani s mobilom v ruke.

Recenzia: Nech sneží

Kniha Nech sneží obsahuje tri poviedky od troch rôznych autorov.

Maureen Johnson napísala tú prvú s názvom Jubilein expres. V nej sa dostanete do mestečka Gracetown v Severnej Karolíne, v ktorom práve na Vianoce zúri snehová kalamita.

V druhej poviedke od Johna Greena s názvom Roztlieskavačský vianočný zázrak sa príbeh vyberie do inej časti mesta s inými osobami a obsadením.

A v poslednej poviedke napísanej Lauren Myracle s názvom Sväty patrón prasiat sa oblúkom vraciame blízko k miestam kde začala povieda prvá. A stretávame postavy z prvej a druhej časti aby sme dospeli k peknému vyvrcholeniu celej knihy.

Napriek tomu, že každá poviedka má iného autora, príliš to na jednotlivých poviedkach nebadať. V každej dej plynie rýchlo a bez zástavok a každá z poviedok má príjemný koniec, po ktorom by ste mohli s čítaním prestať.

Ale nedá vám to a tak sa prečítate knihou až k posledným stranám a tam sa to všetko spolu prepojí v šťastný koniec ako to v knihe pre tínedžerky chcete.

Každý z príbehov má svoje hlavné postavy, ktoré čelia nástraham lásky. Niekde sa vyskytne nejaké to nedorozumenie, alebo zrada, ale napokon sa našťastie všetko vysvetlí.

Knihu môžete čítať na trikrát, každú poviedku zvlášť, alebo ako jeden veľký príbeh s odbočkami, je to len na vás.

Knihu Nech sneží si môžete kúpiť tu.

Posted in Green, Johnson, Knižna kategória, Kvalita Textu 4/5, Myracle, Pre tínedžerov, Príbeh 4/5, Pútavosť 4/5, Recenzie, Určite Áno, Yoli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *