obcan Vince

Jess Walter; Občan Vince

AutorJess Walter
NázovObčan Vince
VydavateľstvoMladá Fronta
Rok vydania2008
Kategóriadetektívny román
Táto kniha je o …podvodníkovi, ktorý sa dostal do programu na ochranu svedkov, ale staré remeslo nezabudol

Recenzia: Jess Walter; Občan Vince

Nie je nad dobrú detektívku počas dlhých zimných večerov a nocí. Minulý rok som sa tu nadchýňal nad Temnou Budapešťou a tento rok to vyšlo na úplne iný kraj, dobu aj zápletku.

Kniha Občan Vince sa odohráva v čase prezidentských volieb v USA. Súboj medzi Carterom a Reaganom rámcuje dej príbehu, ktorý sa zomelie v priebehu pár dní. Občianske uvedomenie hlavného hrdinu je jedna vec, jeho pôsobenie v živote je vecou druhou.

Občan Vince, je recidivista, ktorý sa zhodou okolností dostal do programu na ochranu svedkov. Ale až tak úplne sa nepolepšil. Viac prezrádzať o deji nebudem, ale je to dosť dobré.

Nemá to spád akčného príbehu, ale zápletka je viac než dobre vymyslená. K tomu dostatočne ostré opisy jednotlivých postáv a reálie Ameriky z novembra 1980. Celkovo to na mňa pôsobilo veľmi dobre. Ako stará dobrá detektívka, kde detektívovia mali svoje muchy a zároveň nemali ďaleko k úderu. Ale nebojte sa, nie je to prehnane surové, len tak akurát ako sa patrí k danej téme a prostrediu.

Čiastočne mi to pripomínalo detektívne klasiky od Eda McBaina, aj keď Občan Vince je úspornejší čo sa týka rozsahu a zároveň sa viac koncentruje na jeden príbeh.

Záver je nečakaný a zároveň perfektne zapadajúci do celého príbehu. Ak sa teda cítite na zatuchnuté pokerové herne a krčmy, tak vám odporúčam zoznámenie s občanom Vinceom.

Príbeh/Zápletka«««««[5/5]
Pútavosť«««««[5/5]
Kvalita textu«««««[5/5]
Kúpil by som si túto knihu opäť?URČITE ÁNO 
Túto knižku si môžete kúpiť tu 
Posted in Detektívny román, Kvalita Textu 5/5, Mladá Fronta, Príbeh 5/5, Pútavosť 5/5, Recenzie, Určite Áno, Walter.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *