Rusko

Bernd Bruckler, Risto Pakarinen; Rusko (Země neomezených možností)

AutorBernd Bruckler, Risto Pakarinen
NázovRusko (Země neomezených možností)
ISBN9788087853979
Vydavateľstvoesports.cz
Rok vydania2014
KategóriaBiografia, Hokej
Táto kniha je o …… tom, aké je to hrať hokej v KHL a Rusku

RECENZIA: Bernd Bruckler, Risto Pakarinen; Rusko (Země neomezených možností)

Pripadalo mi to ako dobrý nápad prečítať si opäť niečo o hokeji. Knihy o Bratoch Šťastných aj o Milošovi Fryčerovi ma celkom zaujali. V oboch som sa dozvedel o hokeji a NHL niečo čo som nevedel, čo bolo zaujímavé a pútave. A tak som sa rozhodol obrátiť pozornosť na východ. KHL sľubuje kopec zábavných a neštandardných možností.

Bohužiaľ až po otvorení samotnej knihy som zistil, že bola vydaná v češtine v roku 2014. A napísaná bola ešte skôr a pokrýva úplne prvé roky KHL, počas ktorých Bernd Bruckler v Rusku pôsobil. A tak som si v roku 2017 prečítal knižku o Rusku a KHL v rokoch 2009 až 2012.

V roku 2014 by som bol z tejto knižky nadšený. Dnes po troch rokoch a desiatkach článkov v novinách o divokom hokejovom východe som až taký ohúrený nebol. Ak hokej sledujete priebežne, tak v knižke nič nového nenájdete. Všetko budete vedieť. Aj o výplate v hotovosti v rubľoch, aj o cenách osobných šoférov, aj o tom ako sa dá utiecť z „bazy“, o vodke ani nehovoriac.

Možno to, že Jaromír Jágr prehodil s Brucklerom pár slov pri rozcvičke som nevedel, ale to je asi tak všetko nové a zaujímavé čo som sa dozvedel.

Táto kniha vám teda neublíži, ale ani vás nijako neohúri. Nie je to zlé čítanie, nie je to ani nudné, ale ten „wau“ efekt sa jednoducho nedostaví. Tie historky v nej spomínané ste v „bledomodrom“ už niekde určite čítali alebo počuli. A k dispozícii sú aj lepšie historky, napríklad z Číny, z Kunlun Red Stars. Veľká škoda, že som si túto knihu neprečítal hneď keď vyšla v origináli, to by bol môj dojem úplne iný. Takto knižku Bernda Brucklera v poradí hokejových príbehov radím aj za Fryčera aj za bratov Šťastných.

Príbeh/Zápletka«««[3/5]
Pútavosť««««[4/5]
Kvalita textu«««[3/5]
Kúpil by som si túto knihu opäť?NIE
 Túto knižku si môžete kúpiť tu
Posted in Biografie, Bruckler, esports.cz, Hokej, Kvalita Textu 3/5, Nie, Pakarinen, Príbeh 3/5, Pútavosť 4/5, Recenzie, Šport.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *